27/04/2024 08:00:50
Nawigacja
Portal
  Strona Główna
  Kalendarz imprez
  Forum
  Kategorie Newsów
  Kontakt
  Galeria
  Szukaj
  Download
  Zarząd ŁZM
  Statut

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie



Rejestracja
Zapomniane hasło?
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 372
Nieaktywowany Użytkownik: 20
Najnowszy Użytkownik: ~LPG Majster
Zobacz Temat
| Motosportklub | KZK KJS RAJDY

Drukuj temat Oceń temat Zmień styl na nowy


Strona 1 z 2 1 2 >
Autor propozycje zmian w regulaminach , klas itp
angel_

Webmaster

Avatar Użytkownika

Zarząd ŁZM


Postów: 1958
Miejscowość: Łódź
Data rejestracji: 02.06.08

Dodane dnia 21/11/2011 22:51
czyli watek dla uczestnikow co ich gryzie i jakie maja pomysly
2340312 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: propozycje zmian w regulaminach , klas itp
matto

Member

Avatar Użytkownika




Postów: 154
Data rejestracji: 05.07.10

Dodane dnia 22/11/2011 07:44
Moja propozycja na 2012 to ze kazdemu odlicza sie dwie najslabsze rundy na koniec sezonu dlatego ze eliminacji jest duzo i nie kazda mozna zaliczyc.

Jesli chodzi o klase Sport to jest tak zrobione w Tomaszowie ze wszyscy ktorzy maja przejechane 5 KJS w ciagu 2 lat jada w klasie Sport wiec ja laduje w klasie z Odysem - powodzenia. Dla mnie jest to karanie ludzi za to ze chca jezdzic i inwestuja w swoje auta. Wiem ze dla osoby ktora przyjedzie pierwszy raz seryjnym samochodem roznica w czasach do wyjadaczy jest przerazajaca ale chyba oto chodzi zeby poznac swoje mniejsce w szeregu, im wieksze lanie na KZK tym pokorniejszy powrot do domu w sumie dbamy o bezpieczenstwo na drogach.

I ostatnia propozycja to utworzenie klasy "Mateusz" gdzie bedzie jezdzil tylko Mateusz tym swoim zdrutowanym malcem i nie bedzie wkurzal ludzi z 1 klasy.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: propozycje zmian w regulaminach , klas itp
qba77

Member

Avatar Użytkownika

Zarząd ŁZM


Postów: 1013
Miejscowość: Konstantynów Łódzki
Data rejestracji: 20.05.08

Dodane dnia 22/11/2011 09:00
I ostatnia propozycja to utworzenie klasy "Mateusz" gdzie bedzie jezdzil tylko Mateusz tym swoim zdrutowanym malcem i nie bedzie wkurzal ludzi z 1 klasy.




i sedziów bo od razu bedzie miał teryfęsmiley



Edytowane przez angel_ dnia 22/11/2011 17:23
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: propozycje zmian w regulaminach , klas itp
angel_

Webmaster

Avatar Użytkownika

Zarząd ŁZM


Postów: 1958
Miejscowość: Łódź
Data rejestracji: 02.06.08

Dodane dnia 22/11/2011 16:42
heheheheehehe no to zescie mnie rozbawili smiley

ja postuluje a nawet moge powiedzeic ze juz jestem po rozmowach z innymi sedziami i napewno lada chwila pojawi sie w regulaminie (najpozniej na przyszly rok) automatyczna kara za podstawienie do startu auta nie przygotowanego do startu
chodzi miedzy innymi o : światla, pasy, szyby, kaski

za kazde "wykroczenie" 1-5 sek kary

a to po to abyście się wreszcie nauczyli co i jak musi byc , po to zeby sprawniej szlo

generalnie temat jeszcze nie przesadzony ale juz zaawansowny w planach
2340312 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: propozycje zmian w regulaminach , klas itp
matusz1113

Member

Avatar Użytkownika




Postów: 79
Data rejestracji: 19.02.09

Dodane dnia 22/11/2011 18:17
Przepraszam już więcej nie będę ...
Nie wiem może po prostu od sezonu 2012 przepiszcie mnie do 2 klasy
-tylko tam też po jakimś czasie ludzie zaczną na mnie narzekać
co do kary za podjechanie na linie startu nie przygotowanym autem jestem za...
wyjaśnię swoja sytuacje z niedzielnej kzk kiedy sam właśnie byłem nie przygotowany i zapinałem pasy na lini startu ale musiałem sięgnąć na tylną kanapę by włączyć kamerkę na następny raz postaram sie jakoś rozwiązać tą sytuację


Pozdrawiam Mateusz
3990799 matusz1113@o2.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: propozycje zmian w regulaminach , klas itp
matto

Member

Avatar Użytkownika




Postów: 154
Data rejestracji: 05.07.10

Dodane dnia 22/11/2011 18:41
angel_ napisał/a:
ja postuluje a nawet moge powiedzeic ze juz jestem po rozmowach z innymi sedziami i napewno lada chwila pojawi sie w regulaminie (najpozniej na przyszly rok) automatyczna kara za podstawienie do startu auta nie przygotowanego do startu
chodzi miedzy innymi o : światla, pasy, szyby, kaski

za kazde "wykroczenie" 1-5 sek kary

a to po to abyście się wreszcie nauczyli co i jak musi byc , po to zeby sprawniej szlo

generalnie temat jeszcze nie przesadzony ale juz zaawansowny w planach


moim zdaniem zrobi sie nieprzyjemnie a zaoszczedzimy moze 15 min na calej KZK jak dlamnie to wystarcza zje.... od Yody zawodnik zapamieta i jeszcze kupa smiechu bedzie
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: propozycje zmian w regulaminach , klas itp
Wojtas

Member

Avatar Użytkownika




Postów: 26
Miejscowość: Łódź
Data rejestracji: 16.08.08

Dodane dnia 22/11/2011 19:09
matto napisał/a:

moim zdaniem zrobi sie nieprzyjemnie a zaoszczedzimy moze 15 min na calej KZK jak dlamnie to wystarcza zje.... od Yody zawodnik zapamieta i jeszcze kupa smiechu bedzie


Też uważam, że to trochę przesada karać na KZK za pasy, czy światła, dotknie to głównie ludzi, którzy przyjeżdżają pierwszy czy drugi raz i wynika to ze stresu przed startem. Myślę że delikatny opier..... wystarczy ;P

Za to jestem zdecydowaniem za odrzuceniem do klasyfikacji ogólnej dwóch lub chociaż jednej najgorszej rundy czyli np. takiej na której się nie było. Na 9 rund naprawdę ciężko być na wszystkich. W Driftingowych Mistrzostwach Polski rund jest około 5 w sezonie i zawsze jedna najgorsza jest odrzucana, wszyscy to chwalą i sprawdza się bardzo dobrze.


www.WojtasDrift.pl
www.WojtasDrift.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: propozycje zmian w regulaminach , klas itp
qba77

Member

Avatar Użytkownika

Zarząd ŁZM


Postów: 1013
Miejscowość: Konstantynów Łódzki
Data rejestracji: 20.05.08

Dodane dnia 22/11/2011 21:57
ale trzeba tez postawić sie w sytuacji organizatora, trzeba premiować tych ktorzy regularnie przyjezdzaja sie scigać, ciułają punkty i zasilają kase klubu. tak??


Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: propozycje zmian w regulaminach , klas itp
Ertejot

Member

Avatar Użytkownika




Postów: 134
Data rejestracji: 04.06.08

Dodane dnia 22/11/2011 22:04
O... I wszystko się sprowadziło do piniądza... smiley


Rajdy samochodowe są jak seks - nie trzeba być w tym dobrym by ci to sprawiało przyjemność.
2055432 www.martweobrazki.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: propozycje zmian w regulaminach , klas itp
angel_

Webmaster

Avatar Użytkownika

Zarząd ŁZM


Postów: 1958
Miejscowość: Łódź
Data rejestracji: 02.06.08

Dodane dnia 22/11/2011 22:36
co do nie liczenia jednej rundy to mi sie pomysl podoba i nie wiem czy jest on rownoznaczny z tym ze ktos nie przyjedzie na jakas kzk-e bo i tak wie ze nie bedzie sie liczyla ta jedna bardziej wydaje mi sie ze sa losowe sprawy ze ktos nie moze przyjechac i potrafie sobie wyobrazic ze niestawienie sie na jednej imprezie zawala temu komus caly cykl (sam po sobie wiem ze w zeszlym sezonie teoretycznie moglem klase wygrac ale nie jechalem w 3 imprach moze jak by sie czegos tam nei liczylo to bym walczyl a tak odpuscilem ostatnia lub 2 ostatnie impry). Fakt ze w "wyzszych" imprezach nikogo nie obchodzi czy mozesz czy nie mozesz to uczestnik/zawodnik ma sobie liczyc punkty i myslec czy musi startowac czy moze sobie odpuscic.

inna strona medalu (moze troche niewyobrazalna) - organizujemy KZK-e i 95% uczestnikow mysli sobie "a ten termin mi nie pasuje a skoro jedna najgorsza kzk-a sie nie liczy to nie jade" i my jako organizatorzy budzimy sie na imprezie na ktorej jedzie 1-5 uczestnikow. troche glupio . tym bardziej ze sami widzicie ze nie jest w naszym miescie latwo o teren.


co do kar za nieprzygotowane auto lub uczestnika/uczestników to fakt ze moze to byc kara dla nowych uczestnikow aczkolwiek moje doswiadczenie pokazuje ze to wlasnie nowi uczestnicy sa ludzikami ktorzy czytaja regulamin i staraja sie do niego stosowac od a do z (jako nieliczni) tak naprawde najwiecej "problemow" jest z uczestnikami ktorzy sa zaprawieni w bojach



do ukazania sie regulaminu na przyszly rok jeszcze troche czasu wiec jest czas na rozmowy w tym watku
2340312 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: propozycje zmian w regulaminach , klas itp
w3rti

Member

Avatar Użytkownika




Postów: 266
Miejscowość: Zgierz
Data rejestracji: 26.09.09

Dodane dnia 22/11/2011 22:59
Jeśli chodzi o odrzucenie wyników z najgorszej rundy, uważam że pomysł jest super.
angel_ napisał/a:


inna strona medalu (moze troche niewyobrazalna) - organizujemy KZK-e i 95% uczestnikow mysli sobie "a ten termin mi nie pasuje a skoro jedna najgorsza kzk-a sie nie liczy to nie jade" i my jako organizatorzy budzimy sie na imprezie na ktorej jedzie 1-5 uczestnikow. troche glupio . tym bardziej ze sami widzicie ze nie jest w naszym miescie latwo o teren.


Tutaj uważam, że KZK to raczej zawody do trenowania, a nie impreza gdzie walczy się o "złote kalesony". Większość raczej podchodzi do tych zawodów ze sporym dystansem i według mnie właśnie o to chodzi. Zawodników, którzy walczą o punkty i pojawiliby się mimo, iż im termin nie pasuje myślę, że jest max 5.

Odnośnie regulaminu to fajnie byłoby, żeby wisiał na aucie a nie tylko na stronie.

Zmienił bym również formułę rozdawania dyplomów, na jednej imprezie wyniki podane są od razu- lepsza opcja, a na innych wyniki i dyplomy są rozdawane na kolejnej kzk-tutaj dobra opcja dla organizatorów, bo nie dość że szybciej wracają to na kolejną rundę raczej przyjadą osoby odebrać nagrody, choć ten sposób do mnie nie trafia.

Ja bym jeszcze zrobił starty według numerów startowych, żeby zniwelować cwaniactwo i tutaj wprowadzić porządek. Z jednej strony dobra opcja dla organizatorów, choć z drugiej niektórzy chcą przejechać szybko trasę i wracać do domu bo im się śpieszy. Takie przypadki myślę, że powinny być rozpatrywane indywidualnie.

Fajną opcją byłoby wprowadzenie fotokomórki. Warto spojrzeć na ostatnie wyniki z 1 klasy gdzie 4 zawodników miało różnice 0,5 sekundy czyli raczej mnie niż czas reakcji sędziego. Przepis, że czas jest mierzony od startu do odbicia amortyzatorów można przecież zmienić.
5976717 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: propozycje zmian w regulaminach , klas itp
matto

Member

Avatar Użytkownika




Postów: 154
Data rejestracji: 05.07.10

Dodane dnia 23/11/2011 09:26
w3rti napisał/a:

Ja bym jeszcze zrobił starty według numerów startowych, żeby zniwelować cwaniactwo i tutaj wprowadzić porządek.


To tylko przeniesie "cwaniactwo" do momentu zapiasywania sie, ale uwazam to za element strategi, sam nie lubie sie zapisywac jako pierwszy bo wole popatrzec jakie bledy inni popelniaja.
Ogolnie na ostatniej KZK bylo malo osob i dlatego na poczatku nie mial kto startowac, starty po numerach to dobry pomysl bo nie ma przepychania sie w kolejce.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: propozycje zmian w regulaminach , klas itp
qba77

Member

Avatar Użytkownika

Zarząd ŁZM


Postów: 1013
Miejscowość: Konstantynów Łódzki
Data rejestracji: 20.05.08

Dodane dnia 23/11/2011 09:39
Tylko jeszcze spóbuj ustawić ta kolejke ludzi którzy przyjechali sie pobawić i pooglądać wg numerów powodzeniasmiley)


Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: propozycje zmian w regulaminach , klas itp
matto

Member

Avatar Użytkownika




Postów: 154
Data rejestracji: 05.07.10

Dodane dnia 23/11/2011 12:21
W Tomaszowie i Piotrkowie jest wg numerow i nie ma peoblemow ludzie sami sie pilnuja
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: propozycje zmian w regulaminach , klas itp
Jarzombek

Member

Avatar Użytkownika




Postów: 36
Miejscowość: Łódź
Data rejestracji: 08.06.09

Dodane dnia 23/11/2011 22:21
Ja bym proponował zrobienie 1 klasy do 1000cm3 lub bardzo ewentualnie do 1100 bo jeżdżąć 650 to zbytnio nie ugram z cc 1,2 8v... a maluchów moze pojawiać się coraz więcej

pozdrawiam

Może do następnej Kzk złoże nowego maluch smiley


Pussy Wagonsmiley
Demon szybkoścismiley
126powodów do Dumysmiley

I krótkie życie jest dostatecznie długie, by przeżyć je szlachetnie.
5794183 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: propozycje zmian w regulaminach , klas itp
Drifter

Member

Avatar Użytkownika




Postów: 44
Data rejestracji: 04.12.09

Dodane dnia 23/11/2011 22:51
Co do reszty zgadzam się jak najbardziej, start według numerów bardzo trafna sprawa...
A co do klas to mogły by być tak jak w KJS-ach są bo np jadąc autem które ma silnik 2.0, 130km i napęd na jedną oś jade np z Odysem bądz innym subaru z czym nie ma jakich kolwiek szans choć nie wiadomo jak by się na czas jechało to marne szanse na zdobycie czego kolwiek... pozdrawiam
Edytowane przez Drifter dnia 23/11/2011 22:52
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: propozycje zmian w regulaminach , klas itp
Tybek

Member

Avatar Użytkownika




Postów: 42
Miejscowość: Wieluń
Data rejestracji: 19.08.09

Dodane dnia 25/11/2011 15:19
Drifter napisał/a:
Co do reszty zgadzam się jak najbardziej, start według numerów bardzo trafna sprawa...
A co do klas to mogły by być tak jak w KJS-ach są bo np jadąc autem które ma silnik 2.0, 130km i napęd na jedną oś jade np z Odysem bądz innym subaru z czym nie ma jakich kolwiek szans choć nie wiadomo jak by się na czas jechało to marne szanse na zdobycie czego kolwiek... pozdrawiam


Po coś boba sprzedawał?smileysmileysmiley Z resztą się także zgadzam- no i start według numeru jak najbardziej- idzie sprawnie i każdy wie kiedy ma jechać

p.s. co do klasy pierwszej to dobrze byłoby ją zmniejszyć do 0.9 ale niestety nie ma na to złotego środka- bo często jest tak że w takiej okrojonej klasie były by ze dwa auta i też kupa... A i tak jadąc seryjnym np maluchem, byłoby stękanie że np swapy 1.1 powinny być klasę wyżej smiley


----------------------

126p 1.1
2x 125p 1.5 ( w tym 1.4 16v- czyli kanto-rajdówka in progress)

www.fiat-furious.pl
Edytowane przez Tybek dnia 25/11/2011 15:22
8611026 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: propozycje zmian w regulaminach , klas itp
djwheele

Member

Avatar Użytkownika




Postów: 117
Miejscowość: Konstantynów Łódzki
Data rejestracji: 05.11.08

Dodane dnia 01/01/2012 16:53
a może warto ruszyć nieco klasyfikację samochodów do klas
może zrobić tak:

Klasa 1 fiat 126p 650 -652 cm3
klasa 2 do 903 cm3
klasa 3 od 903 do 1600 cm3
klasa 5 od 1600 do 2000 cm3
klasa open(sport) pow. 2000 cm3

przegladalem sobie jak to maja podzielone inne kluby i niestety nie ma idealnego rozwiazania. zawsze gdzies powstanie jakies lobby (jakas grupa interesow) ktora bedzie ciagnac w swoja strone. rozumiem Mateusza, ktory ma niby malucha (a ktory nim nie jest) i rozumiem tez jarzombka, ktory budujac malca, buduje prawdziwego malucha. Co innego byly gdyby Mateusz mialby sie scigac klasycznym autem ... wtedy nie byloby problemu...

Propozycja ktora przedstawilem dla KZK jest srednia z innych klubow i proponuje podyskutowanie nad nia.
Wydaje sie byc najbardziej uczciwa...
ktos kto ma 903 ccm czy 1100 trudno by rywalizowal z malcem 652ccm
a ktos kto ma uturbiona impreze scigal sie z kims kto ma 2 litrowe auto...
Co sadzicie na temat zaproponowanego podzialu ?


MRRALLY
http://mrrally.cba.pl/
1482755 http://mrrally.cba.pl/ Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: propozycje zmian w regulaminach , klas itp
matto

Member

Avatar Użytkownika




Postów: 154
Data rejestracji: 05.07.10

Dodane dnia 01/01/2012 20:36
za duza klasa 3 SC 900 a np honda civic to juz dwa rozne swiaty a byly by razem

ja uwazam nasza klasyfikacje za dobra brakuje moze jakiejs klasy 0 dla maluchow ale zeby sie nie okazalo ze bedzie w niej maksymalnie 3 zawodnikow w tym tylko jeden bedzie pojawiac sie regularnie tak bylo w tym roku na motodromie niestety ale maluchy z orginalnym silnikiem sa dzis malo konkurencyjne i coraz mniej ich sie pojawia

fajnie bylo by gdyby dla czlonkow klubu byly jakies szkolenia techniki jazdy
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: propozycje zmian w regulaminach , klas itp
angel_

Webmaster

Avatar Użytkownika

Zarząd ŁZM


Postów: 1958
Miejscowość: Łódź
Data rejestracji: 02.06.08

Dodane dnia 01/01/2012 20:37
skrajne klasy penie nie zrobia problemu a jak zwykle srodkowe beda problematyczne myszle ze od 903 do 1600 bedzie najbardziej problematyczna
2340312 Wyślij Prywatną Wiadomość
Strona 1 z 2 1 2 >
Skocz do Forum:
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
INFORMACJE
Honorowe oddawanie krwi



Członkowie naszego klubu oddali już ponad:

50000 ml krwi

Reklama

Pawenta Szynki


Czarnocin


Bachus


ACMClubPetronas


Har-tech


Monaco


pneumaster


Classiccars

Copyright © 2008-2009