27/04/2024 12:56:44
Nawigacja
Portal
  Strona Główna
  Kalendarz imprez
  Forum
  Kategorie Newsów
  Kontakt
  Galeria
  Szukaj
  Download
  Zarząd ŁZM
  Statut

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie



Rejestracja
Zapomniane hasło?
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 372
Nieaktywowany Użytkownik: 20
Najnowszy Użytkownik: ~LPG Majster
Zobacz Temat
| Motosportklub | KZK KJS RAJDY

Drukuj temat Oceń temat Zmień styl na nowy


Strona 2 z 2 < 1 2
Autor RE: Druga eliminacja Pucharu KZK
pjj

Member

Avatar Użytkownika




Postów: 7
Data rejestracji: 22.05.11

Dodane dnia 12/03/2012 11:32
dzięki za imprezę i jednocześnie mam pytanie-prośbę. Czy przy podawanych czasach można prosić o informacje o przyznanych karach regulaminowych? Dostałem taką na ostatnim przejeździe, ale nie wiem za co i o co w niej chodzi. Obecnie nie wpływa to na klasyfikacje, po prostu człowiek jest zagubionysmiley
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Druga eliminacja Pucharu KZK
angel_

Webmaster

Avatar Użytkownika

Zarząd ŁZM


Postów: 1958
Miejscowość: Łódź
Data rejestracji: 02.06.08

Dodane dnia 12/03/2012 12:59
pjj napisał/a:
dzięki za imprezę i jednocześnie mam pytanie-prośbę. Czy przy podawanych czasach można prosić o informacje o przyznanych karach regulaminowych? Dostałem taką na ostatnim przejeździe, ale nie wiem za co i o co w niej chodzi. Obecnie nie wpływa to na klasyfikacje, po prostu człowiek jest zagubionysmiley


kary sa opisane w regulaminie : np brak świateł na probie i podczas podjechania na start , np. nie zamkniete szyby, np nie zapiete pasy
2340312 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Druga eliminacja Pucharu KZK
matto

Member

Avatar Użytkownika




Postów: 154
Data rejestracji: 05.07.10

Dodane dnia 12/03/2012 13:15
angel_ napisał/a:
kary sa opisane w regulaminie : np brak świateł na probie i podczas podjechania na start , np. nie zamkniete szyby, np nie zapiete pasy

smiley
mysle ze po tym poscie wszyscy rzucili sie na regulamin:
" Jak to dostalem kare za swiatla?" dobre dobre

a tak analizujac wyniki zastanawiam sie czy podzial aut ze wzgledu na napedzana os nie byl by sprawiedliwym podzilem, z czasow jest to dosc czytelne, najbardziej poszkodowane sa osoby z 3 klasy np Norbert z Kadetta jest 13 w klasie a w osce jest na miejscu 4, generalnie kazda klase za kazdym razem wygrywaja auta tylno napedowe ciekawy jestem waszych opini na ten temat

jesli chodzi o trase to czuje niedosyt, mozna bylo mocniej pokrecic, tak na jakies 1:30 z drugiej strony wydluzylo by to zawody o 1/3 czasu wiec nalezalo by zrezygnowac z 3 przejadow co dla niektorych jest nie do ogarniecia widzac po ilosci taryf na tak prostej probie
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Druga eliminacja Pucharu KZK
krzysiekk

Admin

Avatar Użytkownika

Admin


Postów: 380
Data rejestracji: 01.03.09

Dodane dnia 12/03/2012 13:39
matto napisał/a:

a tak analizujac wyniki zastanawiam sie czy podzial aut ze wzgledu na napedzana os nie byl by sprawiedliwym podzilem, z czasow jest to dosc czytelne, najbardziej poszkodowane sa osoby z 3 klasy np Norbert z Kadetta jest 13 w klasie a w osce jest na miejscu 4, generalnie kazda klase za kazdym razem wygrywaja auta tylno napedowe ciekawy jestem waszych opini na ten temat



Zacząłem myśleć wczoraj nad jakimiś zmianami w tym temacie. Nie mówię tu konkretnie o napędzie, ale troszkę różnicy było w liczebności klas 1-2 względem 3.

Tylko, że już widzę te głosy że maluch jedzie w klasie z BMW M3 albo inną Corvettą smiley

Temat zdecydowanie do przedyskutowania smiley
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Druga eliminacja Pucharu KZK
angel_

Webmaster

Avatar Użytkownika

Zarząd ŁZM


Postów: 1958
Miejscowość: Łódź
Data rejestracji: 02.06.08

Dodane dnia 12/03/2012 14:03
temat wraca co rok a widze ze juz czesciej. i juz moge powiedziec ze nic pasujacego wszystkim sie nie wymysli. chyba ze klasy beda "fabryczne np. klasa X - VW Passat 1.9TDI" ale wtedy w tych klasach bedzie po 1 uczestniku smiley
2340312 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Druga eliminacja Pucharu KZK
wscieklymlecz

Member

Avatar Użytkownika




Postów: 1
Data rejestracji: 12.03.12

Dodane dnia 12/03/2012 16:37
Inicjatywa zajebista, ale patrząc na mój czas w klasie 3 nie mam co konkurować z samochodami z czołówki, które są przygotowane do rajdów.smiley Może trzeba zrobić 4 klasę, specjalnie dla takich maszynsmiley
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Druga eliminacja Pucharu KZK
Derbiak

Member

Avatar Użytkownika

Zarząd ŁZM


Postów: 28
Data rejestracji: 23.09.08

Dodane dnia 12/03/2012 18:50
wscieklymlecz napisał/a:
Inicjatywa zajebista, ale patrząc na mój czas w klasie 3 nie mam co konkurować z samochodami z czołówki, które są przygotowane do rajdów.smiley Może trzeba zrobić 4 klasę, specjalnie dla takich maszynsmiley


W sensie dla jakich maszyn?? Cóż ja mam Ci powiedzieć, każdy jezdzi tym co ma. KZKi czy to rajdy są organizowane o różnych porach roku na różnych nawierzchniach i to czy masz FWD, RWD czy AWD nieraz działa na korzyść innym razem nie do końca. Według mnie podział na rodzaj napędu jest bezsensu, podział na pojemność jest najbardziej logiczny ale to moje zdanie.

Pozdrawiam

Podziękowania dla organizatorów za super impreze
8617243 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Druga eliminacja Pucharu KZK
Porthos

Member

Avatar Użytkownika




Postów: 15
Data rejestracji: 13.05.09

Dodane dnia 12/03/2012 22:20
Powszechnie stosowaną i bardzo lubianą praktyką jest tworzenie dodatkowej klasy RWD, bez podziału na pojemność.

Sprawdza się to w wielu imprezach, ludziom bardzo się podoba.
...a maluchy bardzo często wygrywają czy to z BMW, czy to z corvette smiley

Co do klas - przydałoby się wiecej, np klasa pierwsza do 903ccm, jak to jest stosowane w innych rejonach.

ps. Proszę o korektę w wynikach - klasa 1, miejsce 4te - nazywam się Jasińśki smiley

djwheelie - wracaj do malucha, bo tym swiftem uplasowałeś się za dwoma szerszeniami, potrzebujesz czegoś szybszego smiley
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Druga eliminacja Pucharu KZK
michalawd

Member

Avatar Użytkownika




Postów: 11
Data rejestracji: 26.01.10

Dodane dnia 12/03/2012 23:50
może ktoś się odnajdzie na filmiku:
http://www.youtube.com/watch?v=8SY_I_Du_Lg


Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Druga eliminacja Pucharu KZK
matto

Member

Avatar Użytkownika




Postów: 154
Data rejestracji: 05.07.10

Dodane dnia 13/03/2012 08:03
Ja jeszcze raz zwracam uwage ze wszystkie klasy wygraly auta RWD wiec cos w tej mojej propozycji jest sensowne, z reszta nawet w WRC auta roznonapedowe jada w oddzielnych klasach, co do klasy 900 zgadzam sie ale jest jedno ale, bywa tak ze na KZK przyjedzie 20 zalog i wtedy w tej klasie nie ma nawet 3 zawodnikow.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Druga eliminacja Pucharu KZK
angel_

Webmaster

Avatar Użytkownika

Zarząd ŁZM


Postów: 1958
Miejscowość: Łódź
Data rejestracji: 02.06.08

Dodane dnia 13/03/2012 09:14
proponuje przeniesc temat klas do dzialu regulaminy i tam przekonywac do swoich racji smiley
2340312 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Druga eliminacja Pucharu KZK
PAQU

Member

Avatar Użytkownika




Postów: 20
Miejscowość: Łódź
Data rejestracji: 28.03.11

Dodane dnia 13/03/2012 09:31
Dyskusja jak co roku smiley Każdy tak szyje, aby było na jego korzyść. Nigdy nie uda się zrobić tak aby było sprawiedliwie. Chyba że będziemy hamować i ważyć auta przed startem i zrobimy klasy najbardziej sprawiedliwe czyli w stosunku mocy do masy smiley Myślę że nie ma co płakać, jeśli ktoś startuje buduje sobie auto które wyląduje w 3ciej klasie to chyba zdaje sobie sprawę z jaką konkurencją będzie miał do czynienia. w Mojej klasie e30 IS-y są bezkonkurencyjne, zresztą ciężko się porównywać do aut "zrobionych " pod sport. Ja startuję seryjnym wozem i w zawsze w wynikach szukam kogoś kto startuje podobnym autem, np kolega Michał z Golfa 2 , zawsze udaje mu się być trochę szybszym za co pełny szacun smiley
Nie ma się co napinać a dzielić te klasy które są jeszcze na FWD i RWD nie wiem czy będzie to miało sens jak na start stawi się 20 załóg smiley w każdej klasie będą po 3 wozy smiley i każdy będzie zadowolony bo wynik na pudlesmiley


www.pakulski.net := Toyota Celica 1.6 (powered by LPG) =:
1082998 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Druga eliminacja Pucharu KZK
matto

Member

Avatar Użytkownika




Postów: 154
Data rejestracji: 05.07.10

Dodane dnia 13/03/2012 13:22
Ja zawsze jestem na pudle wiec nie "szyje" dla siebie robie to w obronie aut przednionapedowych oraz poto zeby bylo troche zamieszania na forum smiley bo ostatnio malo postow sie pojawia
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Druga eliminacja Pucharu KZK
angel_

Webmaster

Avatar Użytkownika

Zarząd ŁZM


Postów: 1958
Miejscowość: Łódź
Data rejestracji: 02.06.08

Dodane dnia 13/03/2012 15:11
matto napisał/a:
bo ostatnio malo postow sie pojawia


ano malo i szkoda ze tak malo i szkoda ze nie odpisaliscie na jednego z moich postow-pytan co do jazdy w barwach LZM w MOŁ ale coż teraz to juz i tak po zawodach
2340312 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Druga eliminacja Pucharu KZK
pjj

Member

Avatar Użytkownika




Postów: 7
Data rejestracji: 22.05.11

Dodane dnia 14/03/2012 09:13
angel_ napisał/a:
pjj napisał/a:
dzięki za imprezę i jednocześnie mam pytanie-prośbę. Czy przy podawanych czasach można prosić o informacje o przyznanych karach regulaminowych? Dostałem taką na ostatnim przejeździe, ale nie wiem za co i o co w niej chodzi. Obecnie nie wpływa to na klasyfikacje, po prostu człowiek jest zagubionysmiley


kary sa opisane w regulaminie : np brak świateł na probie i podczas podjechania na start , np. nie zamkniete szyby, np nie zapiete pasy


ok, ale chodziło mi o podanie konkretnie jaka to kara była. Fajnie byłoby też gdyby informacja o wszelkich niezgodnościach była podawana przy dojechaniu na metę - jeśli coś się nie zgadza to od razu można się do tego odnieść, a nie później szukać i się zastanawiać.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Druga eliminacja Pucharu KZK
angel_

Webmaster

Avatar Użytkownika

Zarząd ŁZM


Postów: 1958
Miejscowość: Łódź
Data rejestracji: 02.06.08

Dodane dnia 14/03/2012 14:08
jeżeli ja Cie startowałem to na stracie mówilem : ŚWIATŁA !!! , lub SZYBY !!!

na pewno nikt nie dostał kary (z tych co ja startowałem) za pasy bo każdy miał zapięte i za kaski, wiec pozostaje albo problem szyb albo świateł, lub jeszcze jedna opcja przejechanie mety stop.

generalnie nie zawsze jest możliwość na mecie poinformować. Są tacy co wjeżdżają na metę i od razu zjeżdżają.

a inna strona jest taka: jest cała masa uczestników którzy kar nie dostają, więc może warto jednak choć raz przeczytać regulamin imprezy w której się startuje i się do niego stosować.

nie potrafię Ci odpowiedzieć kilka dni po imprezie za co konkretnie dostałeś karę ale kary były wpisywane w protokół więc jest to do ustalenia. Podaj mi nr z jakim starowałeś.
2340312 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Druga eliminacja Pucharu KZK
Zagi

Member

Avatar Użytkownika




Postów: 4
Data rejestracji: 04.12.11

Dodane dnia 14/03/2012 22:03
Dołączę się, bo także mam karę regulaminową, prawdopodobnie chodzi o to, że nie zdołałem wyhamować przed metą smiley ale to nie jest zaznaczane podkreśleniem? Nie ma to wielkiego znaczenia, ale pytam tak z ciekawości.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Druga eliminacja Pucharu KZK
krzysiekk

Admin

Avatar Użytkownika

Admin


Postów: 380
Data rejestracji: 01.03.09

Dodane dnia 15/03/2012 09:34
Ludzie czytajcie co jest napisane w wynikach. Inaczej oznaczona jest przejechanie mety, inaczej potrącenie słupka i inaczej kary regulaminowe. Jak chcecie wiedzieć jaką konkretnie karę regulaminową macie nałożoną to wpiszcie numery. Na protokołach jest wszystko opisane więc do ustalenia.

pzdr
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Druga eliminacja Pucharu KZK
pjj

Member

Avatar Użytkownika




Postów: 7
Data rejestracji: 22.05.11

Dodane dnia 17/03/2012 16:26
angel_ napisał/a:
jeżeli ja Cie startowałem to na stracie mówilem : ŚWIATŁA !!! , lub SZYBY !!!

na pewno nikt nie dostał kary (z tych co ja startowałem) za pasy bo każdy miał zapięte i za kaski, wiec pozostaje albo problem szyb albo świateł, lub jeszcze jedna opcja przejechanie mety stop.

generalnie nie zawsze jest możliwość na mecie poinformować. Są tacy co wjeżdżają na metę i od razu zjeżdżają.

a inna strona jest taka: jest cała masa uczestników którzy kar nie dostają, więc może warto jednak choć raz przeczytać regulamin imprezy w której się startuje i się do niego stosować.

nie potrafię Ci odpowiedzieć kilka dni po imprezie za co konkretnie dostałeś karę ale kary były wpisywane w protokół więc jest to do ustalenia. Podaj mi nr z jakim starowałeś.


w regulaminie stoi tak jak mówiłeś - światła/szyby/pasy/kaski. Startuje od roku i po raz pierwszy dostałem taką karę, więc... zdarza się smiley. Te 3 wykrzykniki przypomniały mi smiley - światła smiley. Tak jak mówiłem, nie chodzi o to żeby grzebać w protokołach, a żeby później nie było pytań od zagubionych uczestników smiley. Może kolumna z uwagami?
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Druga eliminacja Pucharu KZK
krzysiekk

Admin

Avatar Użytkownika

Admin


Postów: 380
Data rejestracji: 01.03.09

Dodane dnia 17/03/2012 18:37
Kary powstały po to, żeby troszkę zdyscyplinować rajdową gawiedź smiley
W zeszłym roku zdarzały się przypadki że na starcie stali ludzie bez pasów, świateł kasków i ogarniali wszystko w momencie jak już stali na starcie co wydłużało całe KZK. Poza tym na wypadek jakby ktoś chciał pojeździć w KJS to też mu się to przyda smiley

Pomyślimy nad dodatkową kolumną, ale nie wiem czy nie łatwiej będzie sprawdzić to w protokołach smiley
Wyślij Prywatną Wiadomość
Strona 2 z 2 < 1 2
Skocz do Forum:
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
INFORMACJE
Honorowe oddawanie krwi



Członkowie naszego klubu oddali już ponad:

50000 ml krwi

Reklama

Pawenta Szynki


Czarnocin


Bachus


ACMClubPetronas


Har-tech


Monaco


pneumaster


Classiccars

Copyright © 2008-2009