20/05/2024 03:39:14
Nawigacja
Portal
  Strona Główna
  Kalendarz imprez
  Forum
  Kategorie Newsów
  Kontakt
  Galeria
  Szukaj
  Download
  Zarząd ŁZM
  Statut

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie



Rejestracja
Zapomniane hasło?
Użytkowników Online
Gości Online: 3
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 372
Nieaktywowany Użytkownik: 26
Najnowszy Użytkownik: ~LPG Majster
Zobacz Temat
| Motosportklub | KZK KJS RAJDY

Drukuj temat Oceń temat Zmień styl na nowy


Autor Nie dziwie sięPZMtowi
vivaldi

Member

Avatar Użytkownika

Zarząd ŁZM


Postów: 338
Miejscowość: Myślenice
Data rejestracji: 22.05.08

Dodane dnia 05/04/2010 10:41
Po tym materiale nie dziwię się, że PZMt odcina się od imprez nie autoryzowanych.
http://www.youtube.com/watch?v=nuKboMoqf44&feature=player_embedded
http://www.youtube.com/watch?v=bpdhTBgfKJs&feature=player_embedded
bez kasków, bez pasów no i c o to auto na poboczu na trasie robiło? Dodatkowo śmiem twierdzić , że ta hondzianka na letnich się ślizgała. Kto to puścił???

A tutaj dlaczego konieczna klatka nawet z utraconą homologacją http://www.youtube.com/watch?v=f9n0vi1NSAo&feature=player_embedded
4219663 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Nie dziwie sięPZMtowi
Paladinus

Member

Avatar Użytkownika




Postów: 84
Miejscowość: Ruda Pabianicka
Data rejestracji: 31.01.09

Dodane dnia 05/04/2010 11:31
Na letnich, czy nieletnich - sprawa kierowcy, tak samo jak niezapięte pasy (oczywiście za to drugie teoretycznie* grozi dyskwalifikacja...) - ten na filmiku wyraźnie przecenił swoje możliwości.
Natomiast wybór i przygotowanie trasy to już zupełnie inna para kaloszy - i tutaj organizatorzy dali plamę: samochód zaparkowany NA TRASIE przejazdu, no i jak widać trasa ciut za szybka na KZK przy takiej nawierzchni.
A co do klatek:
Albo robi się imprezy dla amatorów: z bezpiecznymi trasami i bez wymogu klatek bezpieczeństwa, albo: dla zaawansowanych, na szybszych trasach i wymagania sprzętowe w zakresie bezpieczeństwa są większe.
I tutaj jest, zdaje mi się, jasny podział: KJS/III liga

*piszę "teoretycznie", bo zauważyłem przy okazji oglądania zmagań na pewnej imprezie (nie w Łodzi), że zdarza się sędziom nie zauważyć niezapiętych pasów czy niezapalonych świateł mijania.


Różnica między efektownością i efektywnością to więcej niż jedna litera.

Edytowane przez Paladinus dnia 05/04/2010 11:33
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Nie dziwie sięPZMtowi
Ertejot

Member

Avatar Użytkownika




Postów: 134
Data rejestracji: 04.06.08

Dodane dnia 05/04/2010 13:33
Skoro imrpeza jest nieautoryzowana to czemu niby PZMot miałby się nie odcinać? Dla mnie trochę nazbyt oczywiste. Zdanie trochę gubi sens. Ale wiem o co Ci chodzi.

Jednak przykład który podałeś z wośpu to impreza o charakterze charytatywnym, nie jest to ani kzk ani kjs. Ludzie licytują przejazdy w samochodach "rajdowych", przed wejściem do auta podpisują oświadczenie że biorą na siebie odpowiedzialność, jeśli jest osoba niepełnoletnia, kwity podpisują rodzice. I jak Ty dojrzałeś że nie mają zapiętych pasów? Finito.

Sam w tym roku woziłem ludzi na wośpie w Zgierzu, każdego informowałem o niebezpieczeństwie i o możliwości założenia kasku, który tylko na to czekał. Przyznam szczerze, że nie przypominam sobie by ktokolwiek założył kask. Ale był to ich wolny wybór. W mojej gestii było tylko to, by szelki były zawsze ciasno spięte. Chyba pzmot do takich imprez się nie "odcina". On nie ma tu nic do gadania? Wszystko jest w interesie organziatorów. Przynajmniej tak mi się wydaje. A z racji tego że to WOŚP to zabezpieczenie, przynajmniej w zgierzu, było na porządnym poziomie. Wszystko otaśmowane, karetka, straż pożarna, ciepłe jedzonko i picie. Świetna widowiskowa trasa i pewna dowolność konfiguracji przejazdu pozwalały nam zapewnić pasażerom kawał dobrego funu. Trzeba tylko pamietać, że na takiej nawierzchni po 15 samochodach czy 15 przejazdach jeździ się bardzo trudno. Nawet na zimowej oponie. Kiedy w Zgierzu (tam gdzie były kzki na krańcówce) zaczynaliśmy zabawę, to moim malcem ten długi łuk przy kościele gdzie zazwyczaj był start szedłem bez odejmowania na trójce pełnym bokiem, a na kołach jakieś 90km/h (czyli powiedzmy że 50-60km/h mogłem mieć). Jak tylko subaraki i miśki kilka razy się przejechały musiałem na tym łuku odpuszczać kompletnie, zakładać opór kontre i przy 30-40 km/h modliłem się żeby mnie nie przekręciło. Rozumiem tego kierowcę, że chciał zapewnić maksimum wrażeń pasażęrom, w końcu za coś oni płacili. A nie popełnia błędów tylko ten kto nic nie robi.


Rajdy samochodowe są jak seks - nie trzeba być w tym dobrym by ci to sprawiało przyjemność.
2055432 www.martweobrazki.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Nie dziwie sięPZMtowi
vivaldi

Member

Avatar Użytkownika

Zarząd ŁZM


Postów: 338
Miejscowość: Myślenice
Data rejestracji: 22.05.08

Dodane dnia 06/04/2010 23:27
Ertejot napisał/a:
Skoro imrpeza jest nieautoryzowana to czemu niby PZMot miałby się nie odcinać? Dla mnie trochę nazbyt oczywiste. Zdanie trochę gubi sens. Ale wiem o co Ci chodzi.
w tym przypadku że to WOŚP to chodziło o wizę PZMtu dla licencjonowanych. Namieszałem w samym zdaniu no ale wiadomo o co kaman.smileysmiley
4219663 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Nie dziwie sięPZMtowi
wasq

Member

Avatar Użytkownika

Zarząd ŁZM


Postów: 145
Data rejestracji: 08.09.08

Dodane dnia 07/04/2010 21:08
i tak honda miala farta ze zdazyla sie odworcic i dupskiem w slup przylozyla

jakby gosc walnal swoja strona juz by tak wesolo nie bylo

ps. juz pomijam fakt radosci "gapiow" z dzwona
Edytowane przez wasq dnia 07/04/2010 21:14
Wyślij Prywatną Wiadomość
Skocz do Forum:
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
INFORMACJE
Honorowe oddawanie krwi



Członkowie naszego klubu oddali już ponad:

50000 ml krwi

Reklama

Pawenta Szynki


Czarnocin


Bachus


ACMClubPetronas


Har-tech


Monaco


pneumaster


Classiccars

Copyright © 2008-2009